قوانین و مقررات

آذر کوین تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و بستری برای تبادل دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین، لایت کوین و اتریوم و ...با ریال می‌باشد. هیچ گونه تبادل ارزی اعم از خرید و فروش دلار یا سایر ارزهای کاغذی، در این بستر صورت نمی گیرد.

 

تعهدنامه فعالیت در بستر تبادل دارایی‌های دیجیتال آذر کوین : 

کاربران موظفند قبل از ثبت‌نام تمامی مفاد این تعهدنامه را مطالعه نموده و صرفا در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام نمایند.

 

کاربران سایت می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در آذر کوین در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.

احراز هویت برای استفاده از خدمات آذر کوین ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگذاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده و آذر کوین حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. آذر کوین خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند و محیط امنی را برای مبادلات آنلاین فراهم نماید ..

کاربران آذر کوین تعهد می دهند که از خدمات سایت آذر کوین تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات آذر کوین برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود. شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.

کاربران باید آگاه باشند در صورتی که ارز ارسالی از طرف کاربر به هر دلیلی در ولت بین المللی آذرکوین واریز نگردد و قابل دسترسی نباشد بعد از یک ساعت آن معامله ملغی میگردد .(مگر با رضایت طرفین معامله)

کاربران آذرکوین میپذیرند چنانچه از طرف آذرکوین مبلغ ریالی و یا ارزی به اشتباه به حساب بانکی و یا کیف پول ارزی مشتری وارد بشود طی 24 ساعت میبایستی کاربر مورد نظر کل مبلغ به اشتباه واریز شده را عودت دهد..چنانچه از طرف کاربر این اقدام انجام نپذیرد آذرکوین میتواند از طریق مراجع ذیصلاح اقدام به طرح شکایت نموده و کلیه دارایی کاربر را در سایت خود بلوکه کند تا تکلیف مشخص شود.

کاربران آذر کوین می‌پذیرند در صورت تشخیص کارشناسان پشتیانی آذر کوین جهت حفظ امنیت دارایی حساب کاربریشان با اطلاع قبلی نسبت به برقراری تماس تصویری با تیم آذر کوین همکاری نمایند. همچنین بنا به دستور نهادهای قضایی مانند پلیس فتا، ممکن است برداشت رمزارز به مدت 24 تا 72 ساعت کاری پس از زمان واریز از طریق درگاه شتابی، محدود گردد.

کاربران آذر کوین اذعان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.

آذر کوین به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.

هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و آذر کوین هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود.

آذر کوین این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، آذر کوین متعهد به جبران خسارت خواهد بود.

در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود. در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی آذر کوین نخواهد بود.

 

درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی ( پایا ، ساتنا) مراجعه فرمایید.

کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد آذر کوین حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت آذر کوین مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.

در زمان استفاده از وب‌سایت توجه نمایید که آدرس مرورگر شما حتما www.azarcoin.com   را نشان دهد .                                                               

فرآیند تایید هویت: 

به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در  2 مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.

 تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در آذر کوین موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود. برای ارتقاء به سطح 2 کاربری، شماره تلفن همراه می بایست به نام خود کاربر باشد.

تایید هوییت از طریق ویدیو: در این مرحله با آپلود نمودن یک  ویدیو با کیفیت از خود ، , و با اقرار نمودن متن : اینجانب ......... با مطالعه ی کلیه ی قوانین سایت آذرکوین موافقت نموده و با اطلاع کامل نسبت به احراز هویت اقدام مینمایم. تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان واریز به حساب آذر کوین خود را خواهید داشت.

تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان برداشت از حساب آذرکوین خود را خواهید داشت